95lat

Mistrzostwa Europy Juniorów – Tallin 2023

Z sześcioma medalami wraca reprezentacja Polski z Mistrzostw Europy Juniorów z estońskiego Tallina i dwa z nich zdobyły szpadzistki RMKS Rybnik podopieczne trenera Artura Fajkisa.

W rywalizacji indywidualnej szpady kobiet Mistrzostw Europy Juniorek brązowy medal wywalczyła Kinga Zgryźniak. W całym turnieju walczyła fantastycznie, po eliminacji grupowej rozstawiona została z numerem 4. W walkach pucharowych pokonała kolejno: 15:10 Nazilę Rahimovą (Bułgaria), 15:12 Linę Zerrweck (Niemcy), 15:5 Vittorię Siletti (Włochy), w ćwierćfinale 15:4 Gaię Caforio (włochy) i dopiero w półfinale przegrała 13:14 z Nicole Feygin (Izrael). Trzecie miejsce na podium i brązowy medal !!!!!!

Natomiast w rywalizacji drużynowej Mistrzostw Europy Juniorek złoty medal wywalczyły Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak.

Polska drużyna narodowa walcząca w składzie – Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt i Cecylia Cieślik w drodze do złotego medalu pokonała drużynę szpadzistek z Turcji (45:30), w kolejnym Szwajcarii (45:31), w meczu półfinałowym Wielką Brytanię (43-39) i w wielkim finale drużynę Francji (40:32) stając na najwyższym stopniu podium i ciesząc się z wywalczonego złotego medalu i tytułu Mistrzyń Europy Juniorek!!!!!!!!!!