90lecie

Wyniki Mistrzostw Śląska Młodzików w szpadach - Radlin 2021

Dnia 1 maja 2021 roku w Domu Sportu w Radlinie najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 59 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.  

W indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Laura Misiak (TS Górnik Radlin), srebrny medal przypadł Oliwii Janeczek (Muszkieter Gliwice), a medale brązowe wywalczyły Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice) i Maria Szczurowska (Piast Gliwice). 
W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice walcząca w składzie: Maja Majerek, Oliwia Janeczek, Magda Ratyna, Michalina Szymczyk, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna Górnika Radlin (Amelia Buksa, Laura Misiak, Alicja Pukowiec, Wiktoria Mońko), a medal brązowy wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Kamila Gusta, Wiktoria Jędrzejec, Maria Szczurowska, Julia Szydłowska).                                          

W indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski  wywalczył Błażej Kurowski (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Tymoteusza Huwera (RMKS Rybnik). Medale brązowe przypadły Mateuszowi Mrozowi (Muszkieter Gliwice) i Bartoszowi Wróblewskiemu (Górnik Radlin).
W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Maksymilian Szczepaniak), ze srebrnego medalu cieszył się zespół szpadzistów Górnika Radlin (Oliwier Kwapisz, Maciej Oleś, Bartosz Wróblewski),a z brązowym medalem wrócił zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Tymoteusz Huwer, Bartosz Ciapała, Miłosz Romanik, Mateusz Woźniak).                                                                                             

 Szpada mężczyzn:

1. KUROWSKI Błażej PIAST GLIWICE

2. HUWER Tymoteusz RMKS RYBNIK

3. MRÓZ Mateusz MUSZKIETER GLIWICE 

3. WRÓBLEWSKI Bartosz GÓRNIK RADLIN

5. WOJTANIA Jan WLKS  KMICIC CZĘSTOCHOWA

6. WÓJCIK Wojciech UKS KOSYNIER GLIWICE

7. CIAPAŁA Bartosz RMKS RYBNIK

8. KWAPISZ Oliwier GÓRNIK RADLIN

Startowało 29 szpadzistów.
Wyniki szczegółowe.

Szpada kobiet:

1. MISIAK Laura  GÓRNIK RADLIN

2. JANECZEK Oliwia  MUSZKIETER GLIWICE 

3. RATYNA Magda  MUSZKIETER GLIWICE

3. SZCZUROWSKA Maria  PIAST GLIWICE

5. PUKOWIEC Alicja  GÓRNIK RADLIN

6. SZYMCZYK Michalina   MUSZKIETER GLIWICE

7. VYSOTSKAYA Maryia  UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

8. MAJEREK Maja   MUSZKIETER GLIWICE

Startowało 30 szpadzistek.
Wyniki szczegółowe.

Drużynowo - Szpada mężczyzn:

1. PIAST GLIWICE

2. T.S. GÓRNIK RADLIN

3. RMKS  RYBNIK

4. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

5. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW

6. UKS TRÓJKA I RADLIN

7. UKS TRÓJKA II RADLIN

Startowało 7 drużyn.
Wyniki szczegółowe.

Drużynowo - Szpada kobiet:

1. MUSZKIETER GLIWICE

2. TS GÓRNIK RADLIN

3. PIAST GLIWICE

4. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

5. UKS TRÓJKA RADLIN

6. RMKS RYBNIK

Startowało 6 drużyn.
Wyniki szczegółowe.