95lat

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach – Siemianowice Śląskie 2021

W dniach 23-24 kwietnia 2021 roku w Siemianowicach Śląskich najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W piątkowym indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej 15:14 Pawła Klyttę (obajPiast Gliwice), medale brązowe zdobyli Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik) i Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piast I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak), medal srebrny dla drużyny RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch Augustyn Kapias, Adam Sojka, Tymoteusz Huwer), a brązowy medal przypadł drużynie Piast II Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Czcibor Partyka).

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Emilia Korkus (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej 15:12 Magdę Ratynę (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Zuzanna Jarosz (TS Górnik Radlin). W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice (Magda Ratyna, Oliwia Janeczek, Michalina Szymczyk), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie UKSWołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Piasta I Gliwice (Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Pola Drobczyk, Paulina Ostrowska).