90lecie

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach – Siemianowice Śląskie 2021

W dniach 23-24 kwietnia 2021 roku w Siemianowicach Śląskich najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W piątkowym indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej 15:14 Pawła Klyttę (obajPiast Gliwice), medale brązowe zdobyli Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik) i Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piast I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak), medal srebrny dla drużyny RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch Augustyn Kapias, Adam Sojka, Tymoteusz Huwer), a brązowy medal przypadł drużynie Piast II Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Czcibor Partyka).

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Emilia Korkus (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej 15:12 Magdę Ratynę (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Zuzanna Jarosz (TS Górnik Radlin). W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice (Magda Ratyna, Oliwia Janeczek, Michalina Szymczyk), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie UKSWołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Piasta I Gliwice (Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Pola Drobczyk, Paulina Ostrowska).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
2. KLYTTA Paweł PIAST GLIWICE

3. BEZUCH Krzysztof RMKS RYBNIK
3. WESOŁOWSKI Mikołaj PIAST GLIWICE
5. SZÓSTEK Jakub TS GÓRNIK RADLIN
6. KAPIAS Augustyn RMKS RYBNIK
7. KUREK Jakub TS GÓRNIK RADLIN
8. OLEJNICZAK Kamil PIAST GLIWICE

 

Wyniki szczegółowe.

Szpada kobiet:

1. KORKUS Emilia PIAST GLIWICE
2. RATYNA Magda MUSZKIETER GLIWICE
3. HALEMBA Antonina UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
4. JAROSZ Zuzanna TS GÓRNIK RADLIN
5. MISIAK Laura TS GÓRNIK RADLIN
6. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
7. VYSOTSKAYA Maryia UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
8. MAŚLANKA Maja UKS ZAWISZA KATOWICE

Wyniki szczegółowe.

Szpada kobiet drużynowo:

  1. MUSZKIETER GLIWICE
  2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  3. PIAST I GLIWICE
  4. TS GÓRNIK I RADLIN
  5. RMKS RYBNIK
  6. UKS ZAWISZA I KATOWICE
  7. TS GÓRNIK II RADLIN
  8. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
  9. BTS BYTOM
  10. PIAST II GLIWICE
  11. UKS ZAWISZA II KATOWICE

 

Wyniki szczegółowe.

Szpada mężczyzn drużynowo:

  1. PIAST I GLIWICE
  2. RMKS RYBNIK
  3. PIAST II GLIWICE
  4. TS GÓRNIK I RADLIN
  5. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  6. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW

Wyniki szczegółowe.

Gratulujemy!