95lat

Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów – Kair 2021

Z trzema medalami wraca szpadowa reprezentacja Polski z Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów z egipskiego Kairu i dwa z nich zdobyły reprezentantki RMKS Rybnik, podopieczne trenera Artura Fajkisa.

W rywalizacji indywidualnej Mistrzostw Świata Kadetek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik. W całym turnieju walczyła fantastycznie nie przegrywając żadnej walki. W eliminacji grupowej wygrała sześć walk i rozstawiona została z numerem 2. W walkach pucharowych pokonała kolejno: 15:9 Yoonjung Han (Korea), 15:6 Andrianę Theodoropoullou (Grecja), w ćwierćfinale 15:10 Jihyun Kang, w półfinale 15:14 Ketki Ketkar i w wielkim finale 15:12 Ekaterinę Kolbenevą (Rosja). Pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata Kadetek!!!!!!

Natomiast w rywalizacji drużynowej Mistrzostw Świata Juniorek brązowy medal wywalczyły Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak.

Polska drużyna narodowa walcząca w składzie – Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt i Zofia Janelli w drodze do podium pokonała drużynę szpadzistek z Uzbekistanu (45:33), w kolejnym Szwajcarii (45:24). W meczu półfinałowym, który był przedwczesnym finałem, spotkały się z drużyną Rosjanek i po emocjonującym meczu musiały uznać wyższość rywalek przegrywając (36-45). Pozostała walka o brązowy medal, na drodze do zdobycia którego stanęła drużyna Egipcjanek. Polki pokonały zdecydowanie przeciwniczki (45:29) i stanęły na najniższym stopniu podium ciesząc się z wywalczonego brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorek.