Mistrzostwa Świata Juniorów – Kair 2021

Z jednym medalem wraca szablowa reprezentacja Polski z Mistrzostw Świata Juniorów z egipskiego Kairu i zdobył go reprezentant śląskiego klubu.

W rywalizacji indywidualnej szablistów brązowy medal wywalczył Szymon Hryciuk, zawodnik AZS AWF Katowice. Podopieczny trenera Ryszarda Czaji od początku turnieju walczył rewelacyjnie. W walkach eliminacji grupowej wygrał pięć walk i rozstawiony został z numerem 13. W walkach pucharowych pokonał kolejno: 15:3 Viacheslava Dziubę (Ukraina), 15:12 Ahmeta Turguta Taflana (Turcja), 15:6 Yu Sugeuna (Korea) oraz w ćwierćfinale 15:5 Mazena Elaraby (Egipt). Dopiero w półfinale przegrał 5:15 z Kirillem Tyulyukovem (Rosja). Miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Świata!!!!!!