Puchary Polski Juniorów w szpadzie i szabli – Gliwice, Sosnowiec 2021

W dniach 6-7 lutego 2021 roku w Gliwicach i Sosnowcu rozegrano III Puchary Polski Juniorów w szpadzie i szabli.

W Gliwicach w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności walczono na szpady. Zwycięzcami zawodów w których wystartowało 162 szermierzy z całej Polski zostali przedstawiciele śląskich klubów.

W sobotniej rywalizacji szpadzistów zwyciężył Tomasz Kałuziński (AZS AWF Katowice) pokonując w walce finałowej 15:11 Jana Sochę (PKSzerm Warszawa). Trzecie miejsca wywalczyli Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec) i Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław).

Natomiast w niedzielnej rywalizacji szpadzistek zwyciężyła Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej 15:14 Karolinę Szymanowską (Ksz Warszawianka). Na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Emilia Korkus (Piast Gliwice).

W Sosnowcu w Hali Widowiskowo- Sportowej walczono na szable, a do rywalizacji przystąpiło 108 szermierzy.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Roksana Bartosz (Dragon Łódź), na niższym stopniu podium stanęła Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec), a z trzecich miejsc cieszyły się Zuzanna Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) oraz Daria Skonieczna (UKS Szabla Ząbki).

W rywalizacji szablistów zwyciężył Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) pokonując w walce finałowej Oskara Pelińskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec). Miejsca trzecie zajęli Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) i Olaf Stasiak (KKSz Konin).