Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchary Polski Juniorów w szpadzie i szabli – Gliwice, Sosnowiec 2021

W dniach 6-7 lutego 2021 roku w Gliwicach i Sosnowcu rozegrano III Puchary Polski Juniorów w szpadzie i szabli.

W Gliwicach w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności walczono na szpady. Zwycięzcami zawodów w których wystartowało 162 szermierzy z całej Polski zostali przedstawiciele śląskich klubów.

W sobotniej rywalizacji szpadzistów zwyciężył Tomasz Kałuziński (AZS AWF Katowice) pokonując w walce finałowej 15:11 Jana Sochę (PKSzerm Warszawa). Trzecie miejsca wywalczyli Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec) i Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław).

Natomiast w niedzielnej rywalizacji szpadzistek zwyciężyła Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej 15:14 Karolinę Szymanowską (Ksz Warszawianka). Na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Emilia Korkus (Piast Gliwice).

W Sosnowcu w Hali Widowiskowo- Sportowej walczono na szable, a do rywalizacji przystąpiło 108 szermierzy.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Roksana Bartosz (Dragon Łódź), na niższym stopniu podium stanęła Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec), a z trzecich miejsc cieszyły się Zuzanna Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) oraz Daria Skonieczna (UKS Szabla Ząbki).

W rywalizacji szablistów zwyciężył Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) pokonując w walce finałowej Oskara Pelińskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec). Miejsca trzecie zajęli Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) i Olaf Stasiak (KKSz Konin).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. KAŁUZIŃSKI Tomasz (AZS AWF Katowice)
2. SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
3. DZIURA
Stanisław (PTG Sokół 1893 Mielec)
3. NOGANOWICZ Karol (Kolejarz Wrocław)
5. URBAN Piotr (MKS Gryf Mielec)
6. HUWER Kamil (AZS AWF Katowice)
7. JĘDRZEJCZYK Radosław (AZS AWF Katowice)
8. PARAFINIUK Łukasz (WLKS Kmicic Częstochowa)

Startowało 80 szpadzistów.

Wyniki szczegółowe.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
2. SZYMANOWSKA Karolina (Ksz Warszawianka)
3. KLASIK Alicja (RMSK Rybnik)
3. KORKUS Emilia (Piast Gliwice)
5. KLUGHARDT Gloria (KS Szpada Wrocław)
6. HALEMBA ANTONINA (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
7. STASZULONEK Karolina (Piast Gliwice)
8. SULEJ Zuzanna (Ksz Warszawianka)

Startowało 82 szpadzistek.

Wyniki szczegółowe.

WYNIKI SZABLI KOBIET:

1.BARTOSZ Roksana (Dragon Łódź)
2. CIEŚLAR Julia (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
3. LENKIEWICZ Zuzanna (TMS Zagłębie Sosnowiec)
3. SKONIECZNA Daria (UKS Szabla Ząbki)
5. PORADA Zuzanna (TMS Zagłębie Sosnowiec)
6. MALGREM Klaudia (KS Karabela)
7. PORADA Paulina (TMS Zagłębie Sosnowiec)
8. KOZANIECKA Sonia (Dragon Łódź)

Startowało 42 szablistek.

WYNIKI SZABLI MĘŻCZYZN:

1.HRYCIUK Szymon (AZS AWF Katowice)
2. PELIŃSKI Oskar(Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)
3. NOWAK Franciszek (AZS AWF Warszawa)
3.STASIAK Olaf (KKSz Konin)
5.BRONISZEWSKI Marcel (MUKS Victor Warszawa)
6. RYCHTA Krzysztof (MUKS Victor Warszawa)
7. SZREDER Michał (KKSz Konin)
8.NOWINOWSKI Kacper (KKSz Konin)

Startowało 66 szablistów.



Gratulujemy!