Puchar Polski seniorów w szpadach Gliwice 2021

W miniony weekend 23-24 stycznia 2021 w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się trzeci w tym sezonie Puchar Polski seniorów w szpadach, będący jednocześnie II Memoriałem prof. Zbigniewa Czajkowskiego.
Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa do startu zostało dopuszczonych jedynie 135 zawodniczek i zawodników.

W sobotniej rywalizacji szpadzistów po zwycięstwo sięgnął Aleksander Staszulonek (Piast Gliwice). Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Lubieniecki (KS Cracovia 1906 Kraków), na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) i Piotr Urban (MKS Gryf Mielec). Tuż za podium na miejscu 5 rywalizację ukończył kolejny reprezentant naszego regionu, Mateusz Nycz (Piast Gliwice).

Niedzielną rywalizację pań wygrała Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice), która w finale pokonała Aleksandrę Jarecką (AZS AWF Kraków). Trzecie miejsca wywalczyły Renata Knapik - Miazga (AZS AWF Kraków) oraz Martyna Swatowska(AZS AWF Katowice). Finałową ósemkę na miejscu 5 uzupełniła Jagoda Zagała (Piast Gliwice).