95lat

Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie – Gliwice 2021

W miniony weekend 9-10 stycznia 2021 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach, w którym wystartowało 164 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby szermiercze z całej Polski.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjną okazała się liderka rankingu Polskiego Związku Szermierczego – Alicja Klasik (RMKS Rybnik), która w finale pokonała 15:10 Oliwię Tercjak (KS Szpada Wrocław). Trzecie miejsca wywalczyły Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki) oraz Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). W finałowej ósemce znalazła się również Laura Misiak (TS Górnik Radlin) która wywalczyła miejsce 6.

W zawodach szpadzistów po zwycięstwo sięgnął Antoni Socha (PKSzerm Warszawa) Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec), najniższy stopień podium należał natomiast do dwóch reprezentantów naszego regionu Łukasza Parafiniuka (WLKS Kmicic Częstochowa) i Wojciecha Rzyczniaka (Piast Gliwice). Również kolejne miejsca w finałowej ósemce zajęli reprezentanci śląskich klubów: Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik) na 5 miejscu i Marcin Żelazny (WLKS Kmicic Częstochowa) na miejscu 6.