Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach – Gliwice 2020 - wyniki

W weekend 12-13 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach rozegrany został pierwszy w tym sezonie Puchar Polski juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 165 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Stanisław Dziura (PTG Sokół 1895 Mielec) pokonując w decydującej walce finałowej 15:13 Antoniego Sochę (PKSzerm Warszawa). Miejsca na podium uzupełnili Jan Glinka (PKSzerm Warszawa) oraz Hubert Klughardt (KS Szpada Wrocław). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację zakończył Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice), na miejscu 6 Augustyn Kapias (RMKS Rybnik) i na miejscu 8 Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa).

W niedzielnym turnieju pań zwyciężyła Cecylia Cieślik(PKSzerm Warszawa), która w walce finałowej pokonała 15:13 Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice). Trzecie miejsca wywalczyły przedstawicielki śląskich klubów Laura Misiak (TS Górnik Radlin) oraz Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Miejsca piąte i ósme zajęły kolejne zawodniczki naszego regionu Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) iMagda Ratyna (Muszkieter Gliwice).