Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach – Gliwice 2020 - wyniki

W weekend 12-13 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach rozegrany został pierwszy w tym sezonie Puchar Polski juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 165 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Stanisław Dziura (PTG Sokół 1895 Mielec) pokonując w decydującej walce finałowej 15:13 Antoniego Sochę (PKSzerm Warszawa). Miejsca na podium uzupełnili Jan Glinka (PKSzerm Warszawa) oraz Hubert Klughardt (KS Szpada Wrocław). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację zakończył Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice), na miejscu 6 Augustyn Kapias (RMKS Rybnik) i na miejscu 8 Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa).

W niedzielnym turnieju pań zwyciężyła Cecylia Cieślik(PKSzerm Warszawa), która w walce finałowej pokonała 15:13 Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice). Trzecie miejsca wywalczyły przedstawicielki śląskich klubów Laura Misiak (TS Górnik Radlin) oraz Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Miejsca piąte i ósme zajęły kolejne zawodniczki naszego regionu Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) iMagda Ratyna (Muszkieter Gliwice).

 

WYNIKI:

Szpadziści:

1. DZIURA Stanisław (PTG Sokół 1895 Mielec)

2. SOCHA Antoni (PKSzerm Warszawa)

3. GLINKA Jan (PKSzerm Warszawa)

3. KLUGHARDT Hubert (KS Szpada Wrocław)

5. WESOŁOWSKI Mikołaj (Piast Gliwice)

6. KAPIAS Augustyn (RMKS Rybnik)

7. GIEDROJĆ Jerzy (KS Szpada Wrocław)

8. PARAFINIUK Łukasz (WLKS Kmicic Częstochowa)

Startowało 81 szpadzistów.

 

Szpadzistki:

1.CIEŚLIK Cecylia (PKSzerm Warszawa)

2. KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)

3. MISIAK Laura (TS Górnik Radlin)

3. HALEMBA Antonina (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)

5. OSADNIK Maja (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)

6. MRÓZ Martyna ( PTG Sokół 1895 Mielec)

7. PRINA CERAI Melania (Warszawianka)

8. RATYNA Magda (Muszkieter Gliwice)

Startowało 84 szpadzistek.