Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski juniorów w szpadach – Rybnik 2020

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 28-29 listopada była areną zmagań II Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 139 zawodniczek i zawodników. Zawody przebiegły pod dyktando śląskich klubów.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Jan Socha (PKSzerm Warszawa)pokonując w walce finałowej 15:10 Jana Radosza (AZS AWF Kraków).Na trzecich miejscach podium stanęli reprezentanci naszego regionu Jan Bulandra i Radosław Jędrzejczyk (obaj AZS AWF Katowice). Finałową ósemkę uzupełnili jeszcze trzej reprezentanci śląskich klubów: Tomasz Kałuziński (AZS AWF Katowice) na miiejscu 5 i Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa) i Piotr Migas (Piast Gliwice) na miejscach 7 i 8.

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując po emocjonującej walce finałowej 15:12 Glorię Klughardt (KS Szpada Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęły: Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Iwona Stawickaja (KSz Warszawianka). W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki ze Śląska: na miejscu piątym Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz na miejscu ósmym Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
2. RADOSZ Jan (AZS AWF Kraków)
3. BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
3. JĘDRZEJCZYK Radosław (AZS AWF Katowice)
5. KAŁUZIŃSKI Tomasz (AZS AWF Katowice)
6. FILEK Ireneusz (SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska)
7. PARAFINIUK Łukasz (WLKS Kmicic Częstochowa)
8.MIGAS Piotr (Piast Gliwice)

Startowało: 69 szpadzistów.

Wyniki szczegółowe.

 

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
2. KLUGHARDT Gloria (KS Szpada Wrocław)
3. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. STAWICKAJA Iwona (Ksz Warszawianka)
5. OSADNIK Maja (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
6. JADCZAK Dominika (Ksz Warszawianka)
7. LEŚNIEWSKA Marta
(Ksz Warszawianka)
8. KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)

Startowało: 70 szpadzistek.

Wyniki szczegółowe.

 

                                                                                                                       Gratulujemy !