Puchar Polski juniorów w szpadach – Rybnik 2020

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 28-29 listopada była areną zmagań II Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 139 zawodniczek i zawodników. Zawody przebiegły pod dyktando śląskich klubów.

W sobotnim turnieju szpadzistów zwyciężył Jan Socha (PKSzerm Warszawa)pokonując w walce finałowej 15:10 Jana Radosza (AZS AWF Kraków).Na trzecich miejscach podium stanęli reprezentanci naszego regionu Jan Bulandra i Radosław Jędrzejczyk (obaj AZS AWF Katowice). Finałową ósemkę uzupełnili jeszcze trzej reprezentanci śląskich klubów: Tomasz Kałuziński (AZS AWF Katowice) na miiejscu 5 i Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa) i Piotr Migas (Piast Gliwice) na miejscach 7 i 8.

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) pokonując po emocjonującej walce finałowej 15:12 Glorię Klughardt (KS Szpada Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęły: Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Iwona Stawickaja (KSz Warszawianka). W finałowej ósemce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki ze Śląska: na miejscu piątym Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) oraz na miejscu ósmym Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice).