Puchar Polski juniorów w szablach – Sosnowiec 2020

29 listopada 2020 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu rozegrano drugi w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szablach, w którym wystartowało 72zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec) pokonując w walce finałowej 15:13 Paulinę Porada (TMS Sosowiec), trzecie miejsca zajęły Roksana Bartosz (Dragon Łódź) i Zuzanna Porada (TMS Sosowiec). Finałową ósemkę uzupełniły na miejscach 6, 7, 8 reprezentantki naszego regionu: Karolina Hofman (TMS Sosnowiec),Gabriela Wójcik (ZKS Sosnowiec) i Emilia Habryn (TMS Sosnowiec).

Natomiast w rywalizacji szablistów zwyciężył Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) w finale pokonując 15:11 Rafała Gałeckiego (AZS AWF Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanęli Oskar Peliński (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Marcel Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa) .