Puchar Polski Juniorów w szpadzie – Gliwice 2020

W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach w dniach 24-25 października 2020 roku odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 128 zawodniczek i zawodników.

Sobotnia rywalizacja szpadzistów zakończyła się zwycięstwem Antoniego Sochy (PKSzerm Warszawa), który w walce finałowej pokonał Mikołaja Radosza (AZS AWF Kraków). Miejsca trzecie zajęli Kacper Łucki (KS Olimp Lubin) oraz Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław). W finałowej ósemce, na miejscu 5 rywalizację zakończył Kamil Huwer (AZS AWF Katowice).

Natomiast niedzielną rywalizację szpadzistek wygrała Alicja Klasik (RMKS Rybnik) pokonując w finale Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice). Na najniższym stopniu podium stanęły Zofia Janelli i Gloria Klughardt (obie KS Szpada Wrocław). W finałowej ósemce, na miejscu 5 rywalizację zakończyła Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), a Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) na miejscu 6 .