Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Polski Młodzików – Częstochowa/Konopiska 2020 - wyniki

W miniony weekend 17-18 października w Hali Sportowej w Konopiskach rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło 139 zawodniczek i zawodników.

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył Szymon Walkowiak (AZS AWF Wrocław), srebrny medal Marcin Jabłoński (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), brązowe medale odebrali Szymon Hajduk (Szpada Wadowice) i Aleksander Ziajowski (PKSzerm. Warszawa).

W rywalizacji drużynowej zwyciężyła drużyna PKSzerm Warszawa, srebrny medal wywalczyła drużyna szpadzistów AZS AWF Wrocław, a brązowy Piasta Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Maksymilian Szczepaniak).

W niedzielnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice),srebrny medal Alicja Goczał (SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska, a brązowe medale wywalczyły Antonina Halemba.(UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Liliana Porwoł (RMKS Rybnik).

Rywalizację drużynową wygrały szpadzistki Muszkietera Gliwice (Weronika Kozdęba, Magda Ratyna, Michalina Szymczyk, Oliwia Janeczek), srebrny medal przypadł drużynie Toruńskiej Szkoły Szermierki, a brązowy medal wywalczyły szpadzistki Górnika Radlin (Zuzanna Jarosz, Laura Misiak, Alicja Pukowiec, Kaja Reil).

 

WYNIKI SZPADY MĘSKIEJ:

 

1. WALKOWIAK Szymon (AZS AWF WROCŁAW)

2. JABŁOŃSKI Marcin (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE)

3. HAJDUK Szymon (KS SZPADA WADOWICE)

3. ZIAJOWSKI Aleksander (PKSZERM WARSZAWA)

5. KROCHMALSKI Filip (PKSZERM WARSZAWA)

6. KUROWSKI Błażej (PIAST GLIWICE)

7. BEDNARSKI Błażej (SKS FLESZ ŚWIDNICA)

8. BERKOWICZ Jakub (AZS AWF KRAKÓW)

 

Startowało: 67 szpadzistów

Wyniki szczegółowe

WYNIKI SZPADY KOBIET:

 

1.RATYNA Magda (MUSZKIETER GLIWICE)

2. GOCZAŁ Alicja SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska

3. HALEMBA Antonina (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE)

3. PORWOŁ Liliana (RMKS RYBNIK)

5. MISIAK Laura (GÓRNIK RADLIN)

6. SZYMAŃSKA Aleksandra (TORUŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI)

7. HOLC Apolonia (TORUŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI)

8. NIESYN Nikola (SKS FLESZ ŚWIDNICA)

 

Startowały: 72 szpadzistki

Wyniki szczegółowe

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO:

 

1. PKSzerm Warszawa

2. AZS AWF Wrocław

3.Piast Gliwice

4.RMKS Rybnik

5. SKS Flesz Świdnica

6.WLKS Kmicic Częstochowa

7. KS Szpada Wrocław

8. UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie

 

Startowało: 15 drużyn

Wyniki szczegółowe

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO:

 

1. Muszkieter Gliwice

2. Toruńska Szkoła Szermierki

3. Górnik Radlin

4. SKS Flesz Świdnica

5. UKS Zawisza Katowice

6. SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska

7. PTG Sokół 1893 Mielec

8. UKS Atlas Tarnowo Podgórne

 

Startowało: 14 drużyn

Wyniki szczegółowe

 

                                                                                              Gratulujemy!