Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadzie - Bytom 2020 - wyniki

W minioną niedzielę 11 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Bytomiu gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 67 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Laura Misiak (TS Górnik Radlin), srebrny medal przypadł Weronice Kozdęba (Muszkieter Gliwice), a medale brązowe wywalczyły Otylia Bartoszek (UKS Zawisza Katowice) i Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Muszkietera I Gliwice walcząca w składzie: Weronika Kozdęba, Magda Ratyna, Michalina Szymczyk, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna Górnika I Radlin (Zuzanna Jarosz, Laura Misiak, Alicja Pukowiec, Kaja Reil), a medal brązowy wywalczyła drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Magdalena Budnik, Maryia Vysotskaya).

W indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa) pokonując w walce finałowej Seweryna Gustę (Piast Gliwice). Medale brązowe przypadły Tymoteuszowi Huwer (RMKS Rybnik) i Franciszkowi Drobczyk (Piast Gliwice).W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów WLKS Kmicic Częstochowa (Szymon Całko, Jan Nowakowski, Jędrzej Rusin, Szymon Wojciechowski), ze srebrnego medalu cieszył się zespół szpadzistów Górnika Radlin (Tomasz Legierski, Igor Lewandowski, Jakub Niedźwiecki, Bartosz Wróblewski),a z brązowym medalem wrócił zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Maksymilian Szczepaniak).

 

Wyniki:

 

Szpada mężczyzn:

 

1. WOJCIECHOWSKI Szymon (WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA)

2. GUSTA Seweryn (PIAST GLIWICE)

3. HUWER Tymoteusz (RMKS RYBNIK)

3. DROBCZYK Franciszek (PIAST GLIWICE)

5. LEWANDOWSKI Igor (GÓRNIK RADLIN)

6. WRÓBLEWSKI Bartosz (GÓRNIK RADLIN)

7. KUROWSKI Błażej (PIAST GLIWICE)

8. JANKOWSKI Mateusz (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE)

Startowało 28 szpadzistów.

Wyniki szczegółowe

Szpada kobiet:

1. MISIAK Laura (GÓRNIK RADLIN)

2. KOZDĘBA Weronika (MUSZKIETER GLIWICE)

3. BARTOSZEK Otylia (UKS ZAWISZA KATOWICE)

3. HALEMBA Antonina (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE)

5. SZYMCZYK Michalina (MUSZKIETER GLIWICE)

6. MAŚLANKA Maja (UKS ZAWISZA KATOWICE)

7. OSTROWSKA Paulina (PIAST GLIWICE)

8. RATYNA Magda (MUSZKIETER GLIWICE)

Startowało 39 szpadzistek.

Wyniki szczegółowe

Drużynowo - Szpada mężczyzn:

 

1. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

2. T.S. GÓRNIK RADLIN

3. PIAST GLIWICE

4. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

5. RMKS RYBNIK

6. BTS BYTOM

 Startowało 6 drużyn.

Wyniki szczegółowe

Drużynowo - Szpada kobiet:

 

1. MUSZKIETER I GLIWICE

2. TS GÓRNIK RADLIN

3. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

4. UKS ZAWISZA I KATOWICE

5. MUSZKIETER II GLIWICE

6. PIAST I GLIWICE

7. UKS ZAWISZA II KATOWICE

8. RMKS RYBNIK

Startowało 11 drużyn.

Wyniki szczegółowe

                                                                     Gratulacje!