Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach – Siemianowice Śląskie 2020 - wyniki

W miniony weekend 12-13 września 2020 roku w Siemianowicach Śląskich po raz pierwszy od zawieszenia rywalizacji związanej z pandemią koronawirusa, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Zawody zdominowane zostały przez zawodników RMKS Rybnik, którzy wywalczyli wszystkie tytuły mistrzowskie i zdobyli najwięcej medali.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej 15:10 Annę Wieczorek (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Maja Osadnik i Antonina Halemba (obie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Vysotskaya Maryia), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Muszkietera Gliwice (Emilia Korkus, Magda Ratyna, Weronika Kozdęba, Anna Wieczorek).

W niedzielnym indywidualnym turnieju szpadzistów na najwyższych stopniach podium stanęło dwóch rybniczan, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Bezuch pokonując w walce finałowej 15:8 Wiktora Wałacha (obaj RMKS Rybnik), medale brązowe zdobyli Jakub Kurek (TS Górnik Radlin) i Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym tak jak u dziewcząt złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch, Wiktor Wałach, Augustyn Kapias, Adam Sojka), medal srebrny dla drużyny Piast I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Paweł Klytta, Czcibor Partyka), a brązowy medal przypadł drużynie WLKS Kmicic Częstochowa(Łukasz Parafiniuk, Marcin Żelazny, Mikołaj Puchała).