Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach – Siemianowice Śląskie 2020 - wyniki

W miniony weekend 12-13 września 2020 roku w Siemianowicach Śląskich po raz pierwszy od zawieszenia rywalizacji związanej z pandemią koronawirusa, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Zawody zdominowane zostały przez zawodników RMKS Rybnik, którzy wywalczyli wszystkie tytuły mistrzowskie i zdobyli najwięcej medali.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej 15:10 Annę Wieczorek (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Maja Osadnik i Antonina Halemba (obie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Vysotskaya Maryia), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Muszkietera Gliwice (Emilia Korkus, Magda Ratyna, Weronika Kozdęba, Anna Wieczorek).

W niedzielnym indywidualnym turnieju szpadzistów na najwyższych stopniach podium stanęło dwóch rybniczan, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Bezuch pokonując w walce finałowej 15:8 Wiktora Wałacha (obaj RMKS Rybnik), medale brązowe zdobyli Jakub Kurek (TS Górnik Radlin) i Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice). W turnieju drużynowym tak jak u dziewcząt złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Krzysztof Bezuch, Wiktor Wałach, Augustyn Kapias, Adam Sojka), medal srebrny dla drużyny Piast I Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Paweł Klytta, Czcibor Partyka), a brązowy medal przypadł drużynie WLKS Kmicic Częstochowa(Łukasz Parafiniuk, Marcin Żelazny, Mikołaj Puchała).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

 

  1. BEZUCH Krzysztof RMKS RYBNIK
  2. WAŁACH Wiktor RMKS RYBNIK
  3. KUREk Jakub TS GÓRNIK RADLIN
  4. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
  5. KUROWSKI Błażej PIAST GLIWICE
  6. WESOŁOWSKI Mikołaj PIAST GLIWICE
  7. ŻELAZNY Marcin WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
  8. PUCHAŁA Mikołaj WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

>> Wyniki szczegółowe<<

Szpada kobiet:

  1. KLASIK Alicja RMKS RYBNIK
  2. WIECZOREK Anna MUSZKIETER GLIWICE
  3. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  4. HALEMBA Antonina UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  5. RATYNA Magda MUSZKIETER GLIWICE
  6. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK
  7. ŚLĘZAK Katarzyna UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  8. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

 >>Wyniki szczegółowe<<

Szpada kobiet drużynowo:

 

  1. RMKS I RYBNIK
  2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  3. MUSZKIETER GLIWICE
  4. PIAST GLIWICE
  5. TS GÓRNIK I RADLIN
  6. RMKS II RYBNIK
  7. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
  8. BTS BYTOM
  9. UKS ZAWISZA KATOWICE
  10. TS GÓRNIK II RADLIN

 >>Wyniki szczegółowe<<

Szpada mężczyzn drużynowo:

  1. RMKS RYBNIK
  2. PIAST I GLIWICE
  3. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
  4. PIAST II GLIWICE
  5. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

 >>Wyniki szczegółowe<<

 

 

Gratulujemy!