Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska Młodzików oraz Mistrzostwa Śląska Weteranów w szermierce na szable Katowice 2017

MSLMiW szabla Katowice2017 01W dniu 18 maja Hala sportowa „Kolejarz” w Katowicach gościła najmłodszych oraz najstarszych szablistów szablistki, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska.

W kategorii młodzika wśród chłopców zwyciężył Krzysztof Kajor z Pałacu Młodzieży Katowice, który w finale nieznacznie pokonał Mateusza Matrasa z IKS Rybnik.

W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzyni Śląska wywalczyła Zuzanna Lenkiewicz z TMS, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Klaudię Kozieł.

Wśród weteranów najlepszy okazał się Maciej Litwiński z Kolejarza’24 Katowice, który pokonał Roberta Nowickiego, również z Kolejarza’24 Katowice.

Wyniki końcowe:

MSLMiW szabla Katowice2017 02Chłopcy:

1. Krzysztof Kajor Pałac Mł. K-ce
2. Mateusz Matras IKS Rybnik
3. Oskar Związek Pałac Mł. K-ce
3. Pradela Michał Kolejarz24 Katowice
5. Maleszka Oskar Pałac Mł. K-ce
6. Sowula Rafał TMS Sosnowiec
7. Noras Paweł Kolejarz24 Katowice
8. Witowski Tadeusz Pałac Mł. K-ce

 

Startowało 20 chłopców

 

 

MSLMiW szabla Katowice2017 03Dziewczyny:

1. Zuzanna Lenkiewicz TMS Sosnowiec
2. Klaudai Kozieł TMS Sosnowiec
3. Zuzanna Porada TMS Sosnowiec
3. Paulina Porada TMS Sosnowiec
5. Zając Ewa TMS Sosnowiec
6. Marta Zielińska Kolejarz24 Katowice
7. Amelia Sałata ZKS Sosnowiec
8. Emilia Myrta TMS Sosnowiec

 

Startowało 21 dziewcząt

 

 

MSLMiW szabla Katowice2017 04Weterani:

1. Maciej Litwiński Kolejarz24 Katowice
2. Robert Nowicki Kolejarz24 Katowice
3. Marcin Ganszczyk Kolejarz24 Katowice
3. Wojciech Radecki Kolejarz24 Katowice
5. Zbigniew Jaroszek Kolejarz24 Katowice
6. Przemysław Szota TMS Sosnowiec
7. Jacek Bazak Kolejarz24 Katowice
8. Marcin Mutwil Kolejarz24 Katowice

Startowało 13 zawodników

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Drzonków 2017

OOM Lubuskie 2017Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski w kategorii juniora młodszego w tym roku rozegrana została w Drzonkowie.

Z imprezy tej szermierze reprezentujący kluby naszego regionu wrócili z 10 medalami i tytułami, potwierdzając, że należą do najlepszych w kraju.

Złote medale:

  • szablistka Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec)
  • szabliści ZKS Sosnowiec (Filipek, Górski, Lipiński, Sosulski)

Srebrne medale:

  • szpadzistka Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
  • szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Brych, Pernach, Pamuła, Osadnik)
  • szablistki ZKS Sosnowiec (J. Cieślar, Z. Cieślar, Strejczyk, Ziomek)

Brązowe medale:

  • szpadziska Aleksandra Pernach  (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
  • szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
  • szablista Marcin Lipiński (ZKS Sosnowiec)
  • szablista Mikołaj Górski (ZKS Sosnowiec)
  • szpadzistki RMKS Rybnik (Klasik, Pękała, Zgryźniak, Frystacka)

W klasyfikacji klubowej:

  • szabli – ZKS Sosnowiec zajął II miejsce
  • szpady – RMKS Rybnik zajął III

Doskonała postawa całej reprezentacji śląskich klubów spowodowała, że Województwo śląskie zajęło I miejsce w szermierce w klasyfikacji województw.

LUBUSKIE2017 klas klub

Klasyfikacja klubowa - szpada

LUBUSKIE2017 klas klub szabla

Klasyfikacja klubowa - szabla

LUBUSKIE2017 klas wojew

Kalsyfikacja województwa

Gratulujemy!

Mistrzostwa Europu młodzieżowców - Mińsk 2017

MinskME 2017 00

Z czterema medalami wrócili reprezentanci śląskich klubów z Mistrzostw Europy młodzieżowców rozegranych w dniach 21-25.04.2017 roku w Mińsku na Białorusi.

W rywalizacji indywidualnej medale zdobyły: złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy szpadzistka Martyna Swatowska zawodniczka AZS AWF Katowice oraz brązowy medal szablistka Angelika Wątor zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Sportowego Sosnowiec.

MinskME 2017 01
Martyna Swatowska (druga z lewej)
MinskME 2017 02
Angelika Wątor (pierwsza z prawej)

Kolejne dwa medale wywalczone zostały w rywalizacji drużynowej. Z brązowymi medalami wrócili szpadziści Damian Michalak i Bartosz Staszulonek zawodnicy Piasta Gliwice.

MinskME 2017 03
Damian Michalak (pierwszy z lewej) i Bartosz Staszulonek (pierwszy z prawej).

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadach 2017 - wyniki

W miniony weekend 22-23 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 84 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Bernadeta Majgier (Piast Gliwice), srebrny medal przypadł Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice), a medale brązowe wywalczyły Alicja Ostrowska (Piast Gliwice) i Zofia Piejak (UKS Trójka Radlin).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik walcząca w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Natalia Cieślik, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna Piasta Gliwice (Michalina Kobylnicka, Bernadeta Majgier, Klara Majgier, Alicja Ostrowska ), a medal brązowy wywalczyła drużyna Pałacu Młodzieży I Katowice ( Maja Budzyń, Emilia Jaroszek, Olga Stypińska).

W niedzielnym indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wiktor Wałach (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej Jakuba Kurka (UKS Trójka Radlin). Medale brązowe przypadły Miłoszowi Mazurkiewiczowi (MDK Bytom) i Wojciechowi Śmieja (Górnik Radlin).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów MDK NR 1 Bytom (Igor Foryś, Mirosław Gońda, Miłosz Mazurkiewicz, Wojciech Telta), ze srebrnego medalu cieszył się zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Maciej Mucha, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski), a z brązowym medalem wrócił zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Szymon Pasionek, Adam Sojka).

Wyniki:

MSlMl 2017 spmSzpada mężczyzn:

1. WAŁACH Wiktor RMKS RYBNIK
2. KUREK Jakub UKS TRÓJKA RADLIN
3. MAZURKIEWICZ Miłosz MDK NR 1 BYTOM
3. ŚMIEJA Wojciech GÓRNIK RADLIN
5. BEZUCH Krzysztof RMKS RYBNIK
6. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
7. ŻELAZNY Marcin WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. PŁOTCZYK Paweł UKS TRÓJKA RADLIN

Startowało 35 szpadzistów.

MSlMl 2017 spkSzpada kobiet:

1. MAJGIER Bernadeta PIAST GLIWICE
2. WIECZOREK Anna MUSZKIETER GLIWICE
3. OSTROWSKA Alicja PIAST GLIWICE
3. PIEJAK Zofia UKS TRÓJKA RADLIN
5. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
6. KRAUSE Marta UKS TRÓJKA RADLIN
7. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK
8. BUDZYŃ Maja PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

Startowało 49 szpadzistek.

MSlMl 2017 spm dDrużynowo - szpada mężczyzn:

1. MDK NR 1 BYTOM
2. PIAST GLIWICE
3. RMKS I RYBNIK
4. UKS TRÓJKA I RADLIN
5. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
6. T.S. GÓRNIK RADLIN
7. UKS TRÓJKA II RADLIN
8. RMKS II RYBNIK

Startowało 8 drużyn.

MSlMl 2017 spk dDrużynowo - szpada kobiet:

1. RMKS RYBNIK
2. PIAST GLIWICE
3. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
4. UKS TRÓJKA I RADLIN
5. MUSZKIETER GLIWICE
6. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
7. AZS AWF KATOWICE
8. AKS I MIKOŁÓW
9. BTS BYTOM
10. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE
11. UKS TRÓJKA II RADLIN
12. AKS II MIKOŁÓW

Startowało 12 drużyn.

GRATULACJE

 

Mistrzostwa Świata Juniorów Płowdiw 2017

Z Mistrzostw Świata Juniorów rozegranych w bułgarskim Płowdiw drużyna polskich szpadzistów wraca ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzów Świata. W drużynie tej walczyło dwóch reprezentantów naszego regionu, Damian Michalak i Bartosz Staszulonek obaj zawodnicy Piasta Gliwice.

Nasi szpadziści walczący w składzie: Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki, Damian Michalak i Bartosz Staszulonek w drodze do srebrnego medalu zwyciężyli kolejno drużyny szpadzistów Finlandii 45:35, Czech 43:42, w ćwierćfinale Francuzów 45:39, a w kolejnym wyrównanym meczu okazali się lepsi od reprezentacji USA pokonując ich 40:38. Dopiero w finale Polaków zatrzymali Włosi wygrywając 45:32. W rywalizacji szpadzistów wystartowało 38 narodowych reprezentacji.

MSJ PLOWDIW2017 01

Damian Michalak i Bartosz Staszulonek (z tyłu) z kolegami z drużyny

MSJ PLOWDIW2017 02

A tak cieszyli się po zdobyciu tytułu!

Gratulacje dla zawodników i trenerów.