Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Polski Młodzików - Katowice, Sosnowiec 2018 - wyniki

MP mlodzik sp Katowice 2018W miniony weekend 9-10 czerwca w Katowicach i Sosnowcu rozegrano szpadowe i szablowe Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików. Rywalizację zdominowali przedstawiciele śląskich klubów, którzy wywalczyli większość medali.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Katowicach Szopienicach rywalizowali szpadzistki i szpadziści. Na starcie stanęło 191 zawodniczek i zawodników.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik), srebrny medal Maja Osadnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), brązowe medale odebrały Emilia Jaroszek (Pałac Młodzieży Katowice) i Oliwia Tercjak (KS Szpada Wrocław).

W rywalizacji szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik), medal srebrny Marcin Żelazny (WLKS Kmicic Częstochowa). Z brązowych medali cieszyli się Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) oraz Stanisław Dziura(PTG Sokół 1893 Mielec).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której wystartowało 39 drużyn klubowych.

W szpadzie kobiet w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Lęzak, Karolina Roner), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie RMKS Rybnik ( Alicja Klasik, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk). Brązowy medal wywalczyły szpadzistki UKS Start Opole.

W szpadzie męskiej zwyciężyła drużyna PTG Sokół 1893 Mielec, srebrny medal wywalczyła drużyna szpadzistów Piast Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Mikołaj Wesołowski), a brązowy PKSzerm Warszawa.

Natomiast szablistki i szabliści rywalizowali w Sosnowcu w Hali Widowiskowo-Sportowej na Braci Mieroszewskich, gdzie wystartowało 170 zawodniczek i zawodników.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szablistek całe podium należało do zawodniczek TMS Sosnowiec, złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Zuzanna Lenkiewicz, srebrny Zuzanna Porada, a brązowe Paulina Porada i Emilia Habryn.

W rywalizacji szablistów przedstawiciele śląskich klubów nie wywalczyli medalu, zwyciężył Marcel Broniszewski (MUKS Victor Warszawa), srebrny medal zdobył Bartosz Rosłon (Akademia Integracji), a brązowe Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki) i Filip Sobel (MUKS Victor Warszawa).

Do niedzielnej rywalizacji drużynowej przystąpiło 37 drużyn klubowych.

W szabli kobiet również w finałowym meczu spotkały się dwie śląskie drużyny, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szablistki TMS I Sosnowiec (Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Paulina Porada, Emilia Habryn), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie ZKS I Sosnowiec (Kalina Kordel, Amelia Sałata, Gabriela Wójcik). Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna UKS Hajduczek I Olsztyn.

W szabli męskiej śląskie kluby nie zdobyły medalu, zwyciężyła drużyna KKSz Konin, przed MUKS Victor Warszawa i UKS Szabla Ząbki.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. KLASIK Alicja RMKS Rybnik
2. OSADNIK Maja UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie
3. JAROSZEK Emilia Pałac Młodzieży Katowice
3. TERCJAK Oliwia KS Szpada Wrocław
5. MICHALCZYK Marta SKS Flesz Świdnica
6. KORKUS Emilia Muszkieter Gliwice
7. JAJKO Oliwia UKS MDK Olimp Lubin
8. GOCZAŁ Alicja SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska

Startowały: 102 szpadzistki

WYNIKI SZPADY MĘSKIEJ:

1. BEZUCH Krzysztof RMKS Rybnik
2. ŻELAZNY Marcin WLKS Kmiecic Częstochowa
3. DZIURA Stanisław PTG Sokół 1893 Mielec
3. RZYCZNIAK Wojciech Piast Gliwice
5. DURLIK Stanisław KKS Kraków
6. GLINKA Jan PKSzerm Warszawa
7. DOMOWICZ Krzysztof KKS Kraków
8. CIEPIŃSKI Jakub UKS MDK Olimp Lubin

Startowało: 89 szpadzistów

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO:

1. UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie
2. RMKS Rybnik
3. UKS Start Opole
4. Budowlani Toruń
5. Muszkieter Gliwice
6. UKS Trójka Radlin
7. KS Szpada Wrocław
8. AZS AWF Warszawa

Startowało: 21 drużyn

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO:

1. PTG Sokół 1893 Mielec
2. Piast Gliwice
3. PKSzerm Warszawa
4. KKS Kraków
5. RMKS Rybnik
6. UKS Trójka Radlin
7. UKS MDK Olimp Lubin
8. WLKS Kmicic Częstochowa

Startowało: 18 drużyn

WYNIKI SZABLI KOBIET:

1. LENKIEWICZ Zuzanna TMS Sosnowiec
2. PORADA Zuzanna TMS Sosnowiec
3. PORADA Paulina TMS Sosnowiec
3. HABRYN Emilia TMS Sosnowiec
5. NAGÓRSKA Anastazja OŚAZS Poznań
6. KONDRUSIK Nina UKS Hajduczek Olsztyn
7. SAŁATA Amelia ZKS Sosnowiec
8. KOZŁOWSKA Aniela UKS Hajduczek Olsztyn

Startowało: 77 szablistek

WYNIKI SZABLI MĘŻCZYZN:

1. BRONISZEWSKI Marcel MUKS Viktor Warszawa
2. ROSŁON Bartosz Akademia Integracji
3. DENKIEWICZ Benedykt UKS Szabla Ząbki
3. SOBEL Filip MUKS Viktor Warszawa
5. KACZMARCZYK Wojciech KKSz Konin
6. MOCZYDŁOWSKI Kajetan MUKS Viktor Warszawa
7. PURGAŁ Adam Kolejarz 24 Katowice
8. MAŃCZYK Mateusz KKSz Konin

Startowało: 93 szablistów

SZABLA KOBIET DRUŻYNOWO:

1. TMS I Sosnowiec
2. ZKS I Sosnowiec
3. UKS Hajduczek I Olsztyn
4. KKSz I Konin
5. TMS II Sosnowiec
6. KS Dragon Łódź
7. UKS 13 I Białystok
8. Grodziski Klub Szermierczy

Startowało: 15 drużyn

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO:

1. KKSz I Konin
2. MUKS Victor Warszawa
3. UKS Szabla Ząbki
4. Pałac Młodzieży Katowice
5. UKS 13 Białystok
6. UKS Hajduczek I Olsztyn
7. UKS Riposta I Olsztyn
8. AZS AWF I Warszawa

Startowały: 22 drużyny

Gratulujemy!

 Galeria Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie Katowice 2018