Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2018

W miniony weekend 24-25 marca 2018 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Julia Gwóźdź (BTS Bytom) pokonując w walce finałowej 15:2 Emilię Korkus (Muszkieter Gliwice), medale brązowe zdobyły Zofia Piejak (UKS Trójka Radlin) i Patrycja Ziętek (BTS Bytom).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piast I Gliwice (Michalina Kobylnicka, Klara Majgier, Bernadeta Majgier, Alicja Ostrowska), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Pałac Młodzieży I Katowice (Aleksandra Jaroszek, Emilia Jaroszek, Emilia Modrzewska, Natalia Rakoczy), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Muszkietera I Gliwice (Emilia Korkus, Patrycja Ryś, Julia Trojanowska, Anna Wieczorek).

Niedzielny turniej szpadzistów zdominowany został przez zawodników RMKS Rybnik. W turnieju indywidualnym po złoty medal i tytuł mistrzowski wprawdzie sięgnął Robert Buśko (DOSiR Sokolnia Chorzów), ale pozostałe medale przypadły szpadzistom z Rybnika, medal srebrny wywalczył Kamil Huwer, a medale brązowe Sebastian Mandrysz i Bartłomiej Musiolik (wszyscy RMKS Rybnik).

W turnieju drużynowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS I Rybnik (Kamil Huwer, Bartłomiej Musiolik, Sebastian Mandrysz), medal srebrny dla drużyny Piast I Gliwice, a brązowy medal wywalczyła drużyna RMKS II Rybnik (Wiktor Wałach, Karol Pyszny, Dominik Sojka).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. BUŚKO Robert DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
2. HUWER Kamil RMKS RYBNIK
3. MANDRYSZ Sebastian RMKS RYBNIK
3. MUSIOLIK Bartłomiej RMKS RYBNIK
5. ADAMCZYK Patryk MDK NR 1 BYTOM
6. CHRAPKA Stefan PIAST GLIWICE
7. ŚMIEJA Wojciech Górnik Radlin
8. PUCHAŁA Mateusz WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA

Szpada kobiet:

1. GWÓŹDŹ Julia BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
2. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE
3. PIEJAK Zofia UKS TRÓJKA RADLIN
3. ZIĘTEK Patrycja BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE
5. MAJGIER Klara PIAST GLIWICE
6. OSADNIK Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
7. FRYSTACKA Patrycja RMKS RYBNIK
8. PĘKAŁA Beata RMKS RYBNIK

Szpada kobiet drużynowo:

1. PIAST GLIWICE
2. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
3. MUSZKIETER GLIWICE
4. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
5. BTS BYTOM
6. UKS TRÓJKA RADLIN
7. AZS AWF KATOWICE
8. RMKS RYBNIK
9. AKS MIKOŁÓW
10. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE

Szpada mężczyzn drużynowo:

1. RMKS I RYBNIK
2. PIAST I GLIWICE
3. RMKS II RYBNIK
4. PIAST II GLIWICE
5. MDK I BYTOM
6. UKS TRÓJKA RADLIN
7. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. MUSZKIETER GLIWICE
9. GÓRNIK RADLIN
10. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Galeria MSl Jml 2018GRATULUJEMY !!!

Wyniki szczegółowe: