Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadach 2017 - wyniki

W miniony weekend 22-23 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 84 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Bernadeta Majgier (Piast Gliwice), srebrny medal przypadł Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice), a medale brązowe wywalczyły Alicja Ostrowska (Piast Gliwice) i Zofia Piejak (UKS Trójka Radlin).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik walcząca w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Natalia Cieślik, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna Piasta Gliwice (Michalina Kobylnicka, Bernadeta Majgier, Klara Majgier, Alicja Ostrowska ), a medal brązowy wywalczyła drużyna Pałacu Młodzieży I Katowice ( Maja Budzyń, Emilia Jaroszek, Olga Stypińska).

W niedzielnym indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wiktor Wałach (RMKS Rybnik) pokonując w walce finałowej Jakuba Kurka (UKS Trójka Radlin). Medale brązowe przypadły Miłoszowi Mazurkiewiczowi (MDK Bytom) i Wojciechowi Śmieja (Górnik Radlin).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów MDK NR 1 Bytom (Igor Foryś, Mirosław Gońda, Miłosz Mazurkiewicz, Wojciech Telta), ze srebrnego medalu cieszył się zespół szpadzistów Piasta Gliwice (Maciej Mucha, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski), a z brązowym medalem wrócił zespół szpadzistów RMKS Rybnik (Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Szymon Pasionek, Adam Sojka).

Wyniki:

MSlMl 2017 spmSzpada mężczyzn:

1. WAŁACH Wiktor RMKS RYBNIK
2. KUREK Jakub UKS TRÓJKA RADLIN
3. MAZURKIEWICZ Miłosz MDK NR 1 BYTOM
3. ŚMIEJA Wojciech GÓRNIK RADLIN
5. BEZUCH Krzysztof RMKS RYBNIK
6. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
7. ŻELAZNY Marcin WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
8. PŁOTCZYK Paweł UKS TRÓJKA RADLIN

Startowało 35 szpadzistów.

MSlMl 2017 spkSzpada kobiet:

1. MAJGIER Bernadeta PIAST GLIWICE
2. WIECZOREK Anna MUSZKIETER GLIWICE
3. OSTROWSKA Alicja PIAST GLIWICE
3. PIEJAK Zofia UKS TRÓJKA RADLIN
5. JAROSZEK Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
6. KRAUSE Marta UKS TRÓJKA RADLIN
7. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK
8. BUDZYŃ Maja PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

Startowało 49 szpadzistek.

MSlMl 2017 spm dDrużynowo - szpada mężczyzn:

1. MDK NR 1 BYTOM
2. PIAST GLIWICE
3. RMKS I RYBNIK
4. UKS TRÓJKA I RADLIN
5. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
6. T.S. GÓRNIK RADLIN
7. UKS TRÓJKA II RADLIN
8. RMKS II RYBNIK

Startowało 8 drużyn.

MSlMl 2017 spk dDrużynowo - szpada kobiet:

1. RMKS RYBNIK
2. PIAST GLIWICE
3. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
4. UKS TRÓJKA I RADLIN
5. MUSZKIETER GLIWICE
6. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
7. AZS AWF KATOWICE
8. AKS I MIKOŁÓW
9. BTS BYTOM
10. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE
11. UKS TRÓJKA II RADLIN
12. AKS II MIKOŁÓW

Startowało 12 drużyn.

GRATULACJE