Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Polski młodzików – Rybnik 2019 - wyniki

W miniony weekend 8-9 czerwca w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Rybniku rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło 195 zawodniczek i zawodników. Rywalizację zdominowali przedstawiciele śląskich klubów, a najwięcej medali wywalczyli gospodarze turnieju, zawodniczki i zawodnicy rybnickiego RMKS.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w rywalizacji szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Aleksandra Szymańska (Budowlani Toruń), srebrny medal Liliana Porwoł (RMKS Rybnik), brązowe medale odebrały Antonina Korduła (RMKS Rybnik) i Matylda Chorosińska(KSz Warszawianka).

W rywalizacji szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Ireneusz Filek (SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska), medal srebrny Hubert Klughart (MDK Olimp Lubin). Z brązowych medali cieszyli się Paweł Klytta (Piast Gliwice) oraz Maciej Szurlej (KS Szpada Wrocław).

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody drużynowe, w której wystartowało 41 drużyn klubowych.

W szpadzie kobiet złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie Budowlanych I Toruń. Brązowy medal wywalczyły szpadzistki RMKS Rybnik (Liliana Porwoł, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk).

W szpadzie męskiej zwyciężyła drużyna RMKS Rybnik (Augustyn Kapias, Adam Sojka, Antoni Ścibich, Bartosz Woźniak), srebrny medal wywalczyła drużyna szpadzistów Piasta Gliwice (Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Czcibor Partyka, Szuba), a brązowy KSz Warszawianka.

 WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. SZYMAŃSKA Aleksandra Budowlani Toruń
2. PORWOŁ Liliana RMKS Rybnik
3. KORDUŁA Antonina RMKS Rybnik
3. CHOROSIŃSKA Matylda Ksz Warszawianka
5. CZAJKA Emilia Górnik Radlin
6. RADWAN Patrycja KS Szpada Wadowice
7. TERCJAK Oliwia KS Szpada Wrocław
8. GOCZAŁ Alicja SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska

Startowały: 102 szpadzistki

 WYNIKI SZPADY MĘSKIEJ:

1. FILEK Ireneusz SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska
2. KLUGHART Hubert MDK Olimp Lubin
3. KLYTTA Paweł Piast Gliwice
3. SZURLEJ Maciej KS Szpada Wrocław
5. KAPIAS Augustyn RMKS Rybnik
6. PUCHAŁA Mikołaj WLKS Kmicic Częstochowa
7. GIEDROJĆ Jerzy KS Szpada Wrocław
8. BIEDROŃSKI Mateusz AZS AWF Kraków

Startowało: 93 szpadzistów

 SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO:

1. UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie
2. Budowlani I Toruń
3. RMKS Rybnik
4. Górnik I Radlin
5. Muszkieter Gliwice
6. KSz Warszawianka
7. MDK Olimp Lubin
8. SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska

Startowały 24 drużyny

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO:

1. RMKS Rybnik
2. Piast Gliwice
3. KSzWarszawianka
4. SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska
5. SKS Flesz Świdnica
6. KS Szpada Wrocław
7. PKS I Warszawa
8. WLKS Kmicic Częstochowa

Startowało: 17 drużyn

Gratulujemy !

 

Wyniki: