Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadach – Rybnik 2019

W miniony weekend 13-14 kwietnia Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku gościła najlepsze szpadzistki i szpadzistów naszego regionu, którzy rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska młodzików. Na starcie stanęło 84 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całego Śląska.

W sobotnim indywidualnym turnieju szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Liliana Porwoł (RMKS Rybnik), srebrny medal przypadł Emilia Czajka (TS Górnik Radlin), a medale brązowe wywalczyły Zuzanna Wiesner (Muszkieter Gliwice) i Katarzyna Ślęzak (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna TS Górnik Radlin walcząca w składzie: Emilia Czajka, Amelia Kwapisz, Laura Misiak, Kaja Reil, medal srebrny i tytuł wicemistrzowski drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya), a medal brązowy wywalczyła drużyna RMKS Rybnik (Liliana Porwoł, Maja Wuzik, Antonina Korduła).

W niedzielnym indywidualnym turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Czcibor Partyka pokonując w walce finałowej Pawła Klyttę (obaj Piast Gliwice). Medale brązowe przypadły Marcinowi Jabłońskiemu (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Jakubowi Szóstkowi (TS Górnik Radlin).

W rywalizacji drużynowej złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył zespół szpadzistów TS Górnik I Radlin (Igor Lewandowski, Paweł Spandel, Piotr Spandel, Jakub Szóstek), ze srebrnego medalu cieszył się zespół szpadzistów Piasta I Gliwice (Paweł Klytta, Łukasz Marzec, Czcibor Partyka, Filip Szuba), a z brązowym medalem wrócił zespół szpadzistów Piasta II Gliwice (Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Błażej Kurowski, Konstanty Kwiecień).

Wyniki:

MSL ml Rybnik 20190414 130507Szpada mężczyzn:

1. PARTYKA Czcibor PIAST GLIWICE
2. KLYTTA Paweł PIAST GLIWICE
3. JABŁOŃSKI Marcin UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. SZÓSTEK Jakub GÓRNIK RADLIN
5. ŚCIBICH Antoni RMKS RYBNIK
6. SOJKA Adam RMKS RYBNIK
7. SPANDEL Paweł GÓRNIK RADLIN
8. WÓJTOWICZ Szymon BTS BYTOM

Startowało 43 szpadzistów.

MSL ml Rybnik20190413 135949Szpada kobiet:

1. PORWOŁ Liliana RMKS RYBNIK
2. CZAJKA Emilia GÓRNIK RADLIN
3. WIESNER Zuzanna MUSZKIETER GLIWICE
3. ŚLĘZAK Katarzyna UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
5. MISIAK Laura GÓRNIK RADLIN
6. HALEMBA Antonina UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
7. REIL Kaja GÓRNIK RADLIN
8. KOZDĘBA Weronika MUSZKIETER GLIWICE

Startowało 41 szpadzistek.

MSL ml Rybnik 20190414 153659Drużynowo - Szpada mężczyzn:

1. T.S. GÓRNIK I RADLIN
2. PIAST I GLIWICE
3. PIAST II GLIWICE
4. WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA
5. RMKS RYBNIK
6. T.S. GÓRNIK II RADLIN

Startowało 6 drużyn.

MSL ml Rybnik 20190413 172908Drużynowo - Szpada kobiet:

1. TS GÓRNIK RADLIN
2. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
3. RMKS RYBNIK
4. MUSZKIETER GLIWICE
5. PIAST GLIWICE
6. UKS ZAWISZA I KATOWICE
7. BTS BYTOM
8. UKS ZAWISZA II KATOWICE
9. PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

Startowało 9 drużyn.

Gratulacje!