Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska Juniorów młodszych w szpadach - Siemianowice Śląskie 2019 - wyniki

W dniach 23-24 marca 2019 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych.

W sobotnim turniej szpadzistek po złoty medal i tytuł mistrzowski sięgnęła Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik), medal srebrny wywalczyła Bernadeta Majgier (Piast Gliwice), a medale brązowe zdobyły Emilia Jaroszek (Pałac Młodzieży Katowice) i Julia Pieszur (AKS Mikołów).

W turnieju drużynowym złoty medal wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Antonina Halemba, Maja Osadnik, Paulina Sadowska, Katarzyna Ślęzak), pokonując w meczu finałowym drużynę Pałacu Młodzieży I Katowice (Emilia Jaroszek, Magdalena Piątek, Natalia Rakoczy). Brązowy medal dla drużyna RMKS I Rybnik (Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł, Antonina Korduła).

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) pokonując w walce finałowej Wiktora Wałacha (RMKS Rybnik), medale brązowe zdobyli Jan Bulandra (AZS AWF Katowice) i Jakub Sikorski (Muszkieter Gliwice).

W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Radosław Jędrzejczyk, Krzysztof Palędzki), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie RMKS Rybnik ( Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Sebastian Mandrysz), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna Piasta Gliwice (Wojciech Rzyczniak, Mikołaj Wesołowski, Kamil Olejniczak, Piotr Migas).

Wyniki:

Szpada mężczyzn:

1. Rzyczniak Wojciech PIAST GLIWICE
2. Wałach Wiktor RMKS RYBNIK
3. Bulandra Jan AZS AWF KATOWICE
3. Sikorski Jakub MUSZKIETER GLIWICE
5. Buśko Robert AZS AWF KATOWICE
6. Bezuch Krzysztof RMKS RYBNIK
7. Głowacki Dominik UKS SOKRATES CZĘSTOCHOWA
8. Puchała Mikołaj KMICIC CZĘSTOCHOWA

Szpada kobiet podiumSzpada kobiet:

1. Frystacka Patrycja RMKS RYBNIK
2. Majgier Bernadeta PIAST GLIWICE
3. Jaroszek Emilia PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
3. Pieszur Julia AKS MIKOŁÓW
5. Osadnik Maja UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
6. Porwoł Liliana RMKS RYBNIK
7. Ziętek Patrycja BTS BYTOM
8. Tatoj Anna AZS AWF KATOWICE

Szpada mężczyzn dużynowo podiumSzpada mężczyzn drużynowo:

1. AZS AWF KATOWICE
2. RMKS I RYBNIK
3. PIAST I GLIWICE
4. GÓRNIK RADLIN
5. RMKS II RYBNIK
6. KMICIC CZĘSTOCHOWA
7. PIAST II GLIWICE
8. MUSZKIETER GLIWICE

Szpada kobiet drużynowo podiumSzpada kobiet drużynowo:

1. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
2. PAŁAC MŁODZIEŻY I KATOWICE
3. RMKS I RYBNIK
4. BTS BYTOM
5. MUSZKIETER GLIWICE
6. RMKS II RYBNIK
7. AZS AWF KATOWICE
8. UKS TRÓJKA RADLIN
9. PIAST GLIWICE
10. GÓRNIK RADLIN
11. PAŁAC MŁODZIEŻY II KATOWICE

Gratulujemy!

 

Wyniki szczegółowe: