95lat

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Gliwice 2019

W dniach 2-3 marca 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gliwicach Sośnicy najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. Turniej przebiegał pod dyktando zawodników RMKS Rybnik, którzy w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym wywalczyli większość medali.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego, tak jak w ubiegłym roku, cieszył się rybniczanin Kamil Huwer (RMKS Rybnik), pokonując w walce finałowej 15:8 kolegę klubowego Wiktora Wałacha. Brązowe medale wywalczyli Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) i Robert Buśko (AZS AWF Katowice).

W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) pokonując 15:12 Katarzynę Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Kingi Zgryźniak (RMKS Rybnik) i Ewy Kawenckiej (Piast Gliwice).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF I Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Patryk Adamczyk). Kolejne miejsca na podium dla drużyn z Rybnika, z srebrnym medalem drużyna RMKS II Rybnik (Kamil Huwer, Ryszard Kałuziński, Bartłomiej Musiolik, Tomasz Wąsiewicz) i brązowym RMKS I Rybnik (Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz, Dominik Sojka, Karol Pyszny). W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Karolina Staszulonek, Ewa Kawencka, Klara Majgier, Michalina Kobylnicka) pokonując 45:38 RMKS Rybnik (Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Zofia Piejak, Beata Pękała). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek AZS AWF I Katowice (Weronika Janicka, Oliwia Włoczka, Patrycja Mrochem).