Partnerzy

logo slaskie

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadach – Gliwice 2019

W dniach 2-3 marca 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gliwicach Sośnicy najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu, rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów. Turniej przebiegał pod dyktando zawodników RMKS Rybnik, którzy w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym wywalczyli większość medali.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego, tak jak w ubiegłym roku, cieszył się rybniczanin Kamil Huwer (RMKS Rybnik), pokonując w walce finałowej 15:8 kolegę klubowego Wiktora Wałacha. Brązowe medale wywalczyli Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) i Robert Buśko (AZS AWF Katowice).

W turnieju indywidualnym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) pokonując 15:12 Katarzynę Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Kingi Zgryźniak (RMKS Rybnik) i Ewy Kawenckiej (Piast Gliwice).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF I Katowice (Jan Bulandra, Robert Buśko, Patryk Adamczyk). Kolejne miejsca na podium dla drużyn z Rybnika, z srebrnym medalem drużyna RMKS II Rybnik (Kamil Huwer, Ryszard Kałuziński, Bartłomiej Musiolik, Tomasz Wąsiewicz) i brązowym RMKS I Rybnik (Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz, Dominik Sojka, Karol Pyszny). W turnieju drużynowym szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Karolina Staszulonek, Ewa Kawencka, Klara Majgier, Michalina Kobylnicka) pokonując 45:38 RMKS Rybnik (Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Zofia Piejak, Beata Pękała). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek AZS AWF I Katowice (Weronika Janicka, Oliwia Włoczka, Patrycja Mrochem).

Wyniki:

MSL juniorow 2019 03Szpada mężczyzn:

1. HUWER Kamil RMKS RYBNIK
2. WAŁACH Wiktor RMKS RYBNIK
3. RZYCZNIAK Wojciech PIAST GLIWICE
3. BUŚKO Robert AZS AWF Katowice
5. OLEJNICZAK Kamil PIAST GLIWICE
6. KARDASZEWICZ Jan PIAST GLIWICE
7. SOJKA Dominik RMKS RYBNIK
8. MANDRYSZ Sebastian RMKS RYBNIK

MSL juniorow 2019 01Szpada kobiet:

1. STASZULONEK Karolina PIAST GLIWICE
2. KNAPIK Katarzyna DOSIR SOKOLNIA CHORZÓW
3. ZGRYŹNIAK Kinga RMKS RYBNIK
3. KAWENCKA Ewa PIAST GLIWICE
5. DĘBICKA Ewa MUSZKIETER GLIWICE
6. KORKUS Emilia MUSZKIETER GLIWICE
7. PĘKAŁA Beata RMKS RYBNIK
8. WŁOCZKA Oliwia AZS AWF KATOWICE

Drużynowo:

Szpada mężczyzn:

1. AZS AWF I Katowice
2. RMKS II RYBNIK
3. RMKS I Rybnik
4. PIAST GLIWICE
5. T.S. GÓRNIK RADLIN
6. AZS AWF II Katowice

MSL juniorow 2019 02Szpada kobiet:

1. PIAST GLIWICE
2. RMKS RYBNIK
3. AZS AWF I Katowice
4. DOSiR SOKOLNIA CHORZÓW
5. UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
6. BTS Bytom
7. MUSZKIETER GLIWICE
8. AZS AWF II Katowice
9. UKS TRÓJKA RADLIN

Gratulujemy!

 

Wyniki szczegółowe: