Puchar Polski Juniorów w szablach Sosnowiec 2018 - wyniki

III Puchar Polski Juniorów w szabli17 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu rozegrano trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szablach, w którym wystartowało 99 zawodniczek i zawodników z Polsk, Czechi i Wenezueli.

W zmaganiach szablistek zwyciężyła Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok) pokonując po zaciętej i wyrównanej walce finałowej Julię Cieślar (ZKS Sosnowiec), trzecie miejsca zajęły Natalia Nowinowska (KKSz Konin) i Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosowiec). W finałowej ósemce na 5 miejscu rywalizację ukończyła Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec).

Natomiast rywalizację szablistów zdominowali zawodnicy MUKS Victor Warszawa – zwyciężył Jakub Broniszewski, w finale pokonując Cezarego Białeckiego. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Szczepanik i Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). W finałowej ósemce na miejscu 7 i 8 rywalizację ukończyli reprezentanci naszego regionu Marcin Lipiński i Piotr Sosulski (obaj Zagłębiowski Klub Szermierczy).