Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie - Gliwice 2018

PP Gliwice 2018

W miniony weekend 6-7 października 2018 w sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadach, w którym wystartowało 229 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

Sobotnia rywalizacja 117 szpadzistek, zdominowana została przez zawodniczki śląskich klubów, a podium przez szpadzistki rybnickiego RMKS-u, którego trzy reprezentantki stanęły na najwyższym stopniu podium. Zwyciężyła aktualna liderka rankingu Polskiego Związku Szermierczego Alicja Klasik RMKS Rybnik, pokonując w walce finałowej 15:13 swoją koleżankę klubową Kinga Zgryźniak. Na miejscu trzecim rywalizację zakończyła kolejna reprezentantka z Rybnika Patrycja Frystacka oraz Zofia Janelli KS Szpada Wrocław. Tuż za podium miejsca 5, 7 i 8 zajęły kolejne reprezentantki śląskich klubów Maja Osadnik UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, Julia Gwóźdź BTS Bytom i Karolina Staszulonek Piast Gliwice.

Natomiast niedzielna rywalizacji szpadzistów nie obyła się bez niespodzianek, gdzie liderzy listy klasyfikacyjne PZS zajęli dalsze miejsca. Zwyciężył reprezentant Wenezueli Jose Manuel Rodriguez, który w walce finałowej pokonał 15:10 Macieja Kazimierskiego MKS Gryf Mielec . Trzecie miejsca wywalczyli Jakub Cieślik PKSzerm Warszawa i reprezentant śląskiego klubu Radosław Jędrzejczyk AZS AWF Katowice. Na miejscu 6 rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Wiktor Wałach RMKS Rybnik.