95lat

Puchar Polski / Puchar Europy w szpadzie – Gliwice 2018

PP PE Gliwice 2018W weekend 28-29 kwietnia 2018 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Gliwicach-Sośnicy odbył się Międzynarodowy Turniej „O Stalową Klingę Hutnika” i Memoriał Antoniego Franza, który był zarazem Pucharem Polski seniorów i Pucharem Europy do lat 23 w szpadzie męskiej. Zawody rozegrano w ramach obchodów 70-lecia sekcji szermierczej Piast Gliwie.

W sobotnim turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 120 szpadzistów, czołowe miejsca na podium zajęli reprezentanci Wenezueli. W finałowym pojedynku gliwickiego turnieju Ruben Limardo Gascon pokonał 5:2 Gabriela Lugo (obaj Wenezuela). Trzecie miejsca wywalczyli Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław) i kolejny Wenezuelczyk Francisco Limardo. Na miejscu 7 rywalizację zakończył reprezentant naszego regionu Jan Wenglarczyk AZS AWF Katowice.

Natomiast niedzielną rywalizację drużynową wygrał zespół AZS AWF Katowice walczący w składzie:  Mateusz Antkiewicz, Jan Wenglarczyk, Przemysław Trzepizur, Kasper Chyrek  pokonując w meczu finałowym 45:42 drugą drużynę Piasta Gliwice. Trzecie miejsce zajęła pierwsza drużyna Piasta Gliwice.