Mistrzostwa Europy Kadetów - Soczi 2018

Z trzema medalami powróciła reprezentacja Polski z Mistrzostw Europy kadetów z rosyjskiego Soczi. Jeden z nich zdobyła reprezentantka śląskiego klubu.

W rywalizacji indywidualnej szpadzistek brązowy medal wywalczyła Karolina Staszulonek zawodniczka Piasta Gliwice. Podopieczna trenera Mikołaja Pac-Pomarnackiego w walkach eliminacji grupowej wygrała tylko trzy walki i rozstawiona została z numerem 30. Jednak w walkach pucharowych spisała się rewelacyjnie pokonując kolejno, w takim samym stosunku trafień 15:9: Aube Vandingenen (Belgia), Avery Louis (Anglia), Emilie Gabutti (Szwajcaria) oraz 15:11 Alessię Pizzini (Włochy). Dopiero w półfinale przegrała 7:15 z Kingą Dekany (Węgry). Miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Europy!!!!!!