Szablowa Barbórka – Sosnowiec 2017

szablowa barborka 2017W niedzielę 26 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej w Sosnowcu, rozegrano Puchar Europy Młodzieżowców U-23 oraz Puchar Polski seniorów w szabli kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) pokonując w walce finałowej Angelikę Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec). Na miejscach trzecich na podium stanęły Małgorzata Kozaczuk (AZS-AWF Warszawa) i Marta Puda (TMS Sosnowiec). Finałową ósemkę uzupełniły kolejne zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec na miejscu siódmym Zuzanna Cieślar i Karolina Walczak na miejscu ósmym.

Natomiast w szabli mężczyzn, zwyciężył Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa) pokonując w walce finałowej Mateusza Godlewskiego (KKSz Konin). Na miejscu trzecim podium uzupełnili Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) i Piotr Kurzyna (UKS 13 Białystok). W finałowej ósemce znalazło się trzech reprezentantów naszego regionu: na miejscu piątym Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec), na miejscu szóstym Tomasz Pytel (AZS AWF Katowice) i Bartosz Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) na miejscu ósmym.