Puchar Polski juniorów – Rybnik 2017

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 4-5 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 207 zawodniczek i zawodników z Polski, Białorusi i Słowacji.

W sobotnim turnieju szpadzistów, zwyciężył po raz trzeci w tym sezonie, lider listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec). Po dramatycznej finałowej walce, pokonał w piorytecie 15:14 przedstawiciela śląskiego klubu Damiana Michalaka z Piasta Gliwice. Trzecie miejsca wywalczyli Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) oraz Aleksander Siudak (T.S Wisła Kraków). W finałowej ósemce na 7 miejscu rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Jarosław Fajkis (RMKS Rybnik).

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Julia Falińska (KSz Warszawianka) pokonując w walce finałowej 15:11 reprezentantkę naszego regionu i jednocześnie liderkę rankingu PZS Barbarę Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Na najniższym stopniu podium stanęły: kolejna reprezentantka śląskiego klubu Katarzyna Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) oraz Wiktoria Zamachowska (T.S. Wisła Kraków). Finałową ósemkę uzupełniła na 5 miejscu jeszcze jedna reprezentantka naszego regionu Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).