Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski juniorów – Rybnik 2017

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rybniku w miniony weekend 4-5 listopada była areną zmagań ostatniego w tym sezonie III Pucharu Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, w którym wystartowało 207 zawodniczek i zawodników z Polski, Białorusi i Słowacji.

W sobotnim turnieju szpadzistów, zwyciężył po raz trzeci w tym sezonie, lider listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec). Po dramatycznej finałowej walce, pokonał w piorytecie 15:14 przedstawiciela śląskiego klubu Damiana Michalaka z Piasta Gliwice. Trzecie miejsca wywalczyli Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) oraz Aleksander Siudak (T.S Wisła Kraków). W finałowej ósemce na 7 miejscu rywalizację zakończył kolejny reprezentant naszego regionu Jarosław Fajkis (RMKS Rybnik).

Natomiast w niedzielnym turnieju szpadzistek zwyciężyła Julia Falińska (KSz Warszawianka) pokonując w walce finałowej 15:11 reprezentantkę naszego regionu i jednocześnie liderkę rankingu PZS Barbarę Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Na najniższym stopniu podium stanęły: kolejna reprezentantka śląskiego klubu Katarzyna Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów) oraz Wiktoria Zamachowska (T.S. Wisła Kraków). Finałową ósemkę uzupełniła na 5 miejscu jeszcze jedna reprezentantka naszego regionu Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie).

WYNIKI SZPADY MĘŻCZYZN:

1. LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1893 Mielec)
2. MICHALAK Damian (Piast Gliwice)
3. KOLAŃCZYK Wojciech (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki)
3. SIUDAK Aleksander (T.S Wisła Kraków)
5. ZBIERADA Aleksander (PKSzerm. Warszawa)
6. KAŁUZIŃSKI Tomasz (UKS MDK Olimp Lubin)
7. FAJKIS Jarosław (RMKS Rybnik)
8. GIDZIŃSKI Piotr (STSzerm Legia Warszawa)

Startowało: 98 szpadzistów.

WYNIKI SZPADY KOBIET:

1. FALIŃSKA Julia (KSz Warszawianka)
2. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. KNAPIK Katarzyna(DOSiR Sokolnia Chorzów)
3. ZAMACHOWSKA Wiktoria (T.S. Wisła Kraków)
5. PERNACH Aleksandra(UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
6. SKRZYPCZAK Wiktoria (MKS Kusy Szczecin)
7. JANELLI Zofia (KS Szpada Wrocław)
8. MAZANEK Karolina (AZS AWF Wrocław)

 

Startowało: 109 szpadzistek.

PPJ Rybnik2017 gal