Puchar Polski Juniorów w szpadzie – Gliwice 2017

PPJ Gliwice2017W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach w dniach 21-22 października 2017 roku odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 213 zawodniczek i zawodników.

Sobotnia rywalizacja szpadzistów zakończyła się zwycięstwem, po raz drugi w tym sezonie, Wojciecha Lubienieckiego (PTG Sokół 1893 Mielec), który w walce finałowej pokonał Piotra Kołpę (UKS MDK Olimp Lubin) . Miejsca trzecie zajęli Damian Michalak (Piast Gliwice) oraz Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki). W finałowej ósemce, na miejscu 7 rywalizację zakończył drugi przedstawiciel naszego regionu Jan Bulandra (AZS AWF Katowice).

Natomiast niedzielną rywalizację szpadzistek wygrała Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). W finale Siemianowiczanka pokonała 15:13 Julię Falińską (KSz Warszawianka). Na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Mazanek (AZS AWF Wrocław) oraz Wiktoria Skrzypczak (MKS Kusy Szczecin). Finałową ósemkę uzupełniły na miejscach 6 i 7 kolejne reprezentantki naszego regionu Katarzyna Knapik (DOSIR Sokolnia Chorzów) i Alicja Klasik (RMKS Rybnik).