Partnerzy

slaskie-logo kolor pion

ZADANIA ZOSTAŁY WSPARTE ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PZSzerm logo

energoaparatura logo

90lecie

Puchar Polski Juniorów w szpadach – Radlin 2017

W miniony weekend 23-24 września w Domu Sportu w Radlinie rozegrany został pierwszy w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. O punkty i trofea Pucharów Polski rywalizowało 205 szermierzy reprezentujących kluby z całej Polski. Nie obyło się bez niespodzianek szczególnie w rywalizacji szpadzistek.

W sobotnim turnieju szpadzistów, tak jak przed rokiem, zwyciężył Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) pokonując w decydującej walce finałowej 15:9 Damiana Michalaka (Piast Gliwice). Miejsca na podium uzupełnili Bartłomiej Szurlej (Szpada Wrocław) oraz Tomasz Kałuziński (UKS MDK Olimp Lubin).

W niedzielnym turnieju pań triumfowała Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), która w walce finałowej pokonała aktualną złotą medalistkę Mistrzostw Europy Barbarę Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Trzecie miejsca wywalczyły kolejne dwie reprezentantki naszego regionu: młodziutka trzynastoletnia Alicja Klasik (RMKS Rybnik) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Miejsca szóste i ósme zajęły kolejne zawodniczki naszego regionu Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) i Agata Knapik (DOSiR Sokolnia Chorzów).

WYNIKI:

Szpadziści:

1. LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1893 Mielec)
2. DAMIAN MICHALAK (Piast Gliwice)
3. SZURLEJ Bartłomiej (KS Szpada Wrocław)
3. KAŁUZIŃSKI Tomasz (UKS MDK Olimp Lubin)
5. ZBIERADA Bartłomiej (PKSzerm Warszawa)
6. KOLAŃCZYK Wojciech (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki)
7. GIDZIŃSKI Piotr (STSzerm Legia Warszawa)
8. SZKOP Wiktor (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 96 szpadzistów.

Szpadzistki:

1. PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)
2. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
3. STASZULONEK Karolina (Piast Gliwice)
5. JANELLI Zofia (KS Szpada Wrocław)
6. MAZANEK Karolina (Muszkieter Gliwice)
7. STRZELCZYK Olga (SKS Flesz Świdnica)
8. KNAPIK Agata (DOSiR Sokolnia Chorzów)

Startowało 109 szpadzistek.