95lat

Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadach – Siemianowice Śląskie 2017

MŚl Jmł szpada Siemianowice 2017W miniony weekend 25-26 marca 2017 roku w Hali Sportowej kompleksu „Michał” w Siemianowicach Śląskich, najlepsze szpadzistki i szpadziści naszego regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych. Zawody zorganizowano w ramach obchodów 10-cio lecia UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.

Sobotni turniej szpadzistek zdominowany został przez zawodniczki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie. Po złoty medal i tytuł mistrzowski sięgnęła Barbara Brych, medal srebrny wywalczyła Aleksandra Pernach (obie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), a medale brązowe wywalczyły Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Julia Kwiecień (Muszkieter Gliwice). W turnieju drużynowym również złoty medal wywalczyły szpadzistki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (Barbara Brych, Aleksandra Pernach, Zuzanna Pamuła), pokonując po bardzo wyrównanej walce drużynę RMKS Rybnik (Beata Pękała, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak). Brązowy medal wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Ewa Kawencka, Karolina Staszulonek, Michalina Kobylnicka, Alicja Ostrowska).

W sobotnim turnieju szpadzistów złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Robert Buśko (DOSiR Sokolnia Chorzów) pokonując w walce finałowej Wojciecha Śmieję (TS Górnik Radlin), medale brązowe zdobyli Marcin Tumas (RMKS Rybnik) i Bartłomiej Musiolik (TS Górnik Radlin). W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice (Jan Bulandra, Gaweł Duda, Krzysztof Palędzki), tytuł wicemistrzowski przypadł drużynie RMKS Rybnik (Marcin Tumas, Dominik Sojka, Wiktor Wałach, Karol Pyszny), a z brązowego medalu cieszyła się drużyna TS Górnik Radlin (Bartłomiej Musiolik, Kamil Huwer, Wojciech Śmieja).