Mistrzostwa Europy Juniorów – Foggia 2019

W rywalizacji drużynowej szpadzistów złoty medal Mistrzostw Europy wywalczył Damian Michalak zawodnik zawodnik Piasta Gliwice, podopieczny trenera Marka Julczewskiego. To jedyny medal jaki wywalczyła reprezentacja Polski podczas tych mistrzostw w kategorii juniorów.

Drużyna walcząca w składzie – Wojciech Lubieniecki, Wojciech Kolańczyk, Damian Michalak i Wiktor Szkop w drodze do złotego medalu i tytułu Mistrzów Europy zwyciężyła kolejno Portugalczyków (45:34), w ćwierćfinale wymagającą drużynę Czech (45:33) a następnie w meczu półfinałowym szpadzistów Izraela (45:36). W finale po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu pokonali drużynę szpadzistów z Włoch, w regulaminowym czasie walki wynik brzmiał 40:39 dla biało-czerwonych i to na ich szyjach zawieszono złote medale.